Scroll to top

Aleksandrów Łódzki

Nasza działalność obejmuje nie tylko budowę domów jednorodzinnych, ale także projektowanie i realizację obiektów użyteczności publicznej. Jednym z naszych najnowszych realizacji jest przedszkole „KIDO” w Aleksandrowie Łódzkim, gdzie mieliśmy przyjemność współpracować z pracownią XY Studio, która jest autorem projektu przedszkola. W ramach realizacji tego zadania, nasza firma wykonawczo-projektowa, MODUS-HOUSE, odpowiedzialna była za wykonawstwo pierwszego piętra oraz konstrukcji dachu obiektu.

Zastosowanie konstrukcji drewnianej CLT okazało się idealnym rozwiązaniem dla placówki edukacyjnej. Drewno klejone krzyżowo, które wykorzystaliśmy do realizacji obiektu, nie tylko zapewnia solidną i wytrzymałą strukturę, ale również tworzy przyjazne warunki do zabawy i nauki. Jego naturalne właściwości pochłaniania hałasu sprawiają, że dzieci mogą skupić się na odkrywaniu, rozwijaniu swoich umiejętności i budowaniu relacji bez niepotrzebnych zakłóceń.

 

Projekt: XY Studio


Projekt konstrukcji: KONSTIMBER / MODUS-HOUSE


Rok budowy: 2021


Powierzchnia użytkowa: 1000 m²

    Przedszkole w Aleksandrowie Łódzkim zrealizowane przez architektów modus-house. Przedszkole wykonane z płyt CLT Konstrukcja przedszkola została wykonana z płyt CLT. Konstrukcję przedszkola wykonano przy użyciu technologii CLT. Żółta elewacja na budynku przedszkola przypominająca łuskę krokodyla. Przedszkolny budynek zrealizowany w miejscowości Aleksandrów Łódzki i wykonany w technologii CLT. Sala edukacyjna, której ściany wykonane z drewna klejonego krzyżowo. Konstrukcja przedszkola została zrealizowana z drewna klejonego krzyżowo-CLT. Sala w przedszkolu odsłaniająca konstrukcję z płyt wielkoformatowych CLT. Kolorowe detale kontrastujące ze ścianami z drewna klejonego krzyżowo. Przestronna sala przedszkolna z drewna. Sala, w której znajdują się zabawki oraz ścianka wspinaczkowa dla dzieci. Ażurowa, drewniana ściana w sali przedszkolnej z CLT. Drewniane schody wykonane z drewna klejonego krzyżowo. Korytarz w przedszkolu w Aleksandrowie Łódzkim, przeważają pastelowe stonowane kolory. Korytarz w przedszkolu, w którym ściany wykonane są z drewna klejonego krzyżowo (ang. cross laminated timber) Żółto biała elewacja na budynku przedszkola. Dach przypominający żółtego krokodyla, którego konstrukcja jest wykonana z CLT. Elewacja wykonana z blachy przypominający skórę krokodyla, główna konstrukcja zrealizowana z drewna CLT. Konstrukcja CLT w przedszkolu KIDO obłożona żółtą blachą.