Scroll to top

Kaplica

Kolejną naszą realizacją jest kaplica wykonana w technologii drewna klejonego krzyżowo razem we współpracy z pracownią xystudio, która powstała w Warszawie, dzielnicy Włochy. Kaplica znajduje się w nowopowstałym przybytku „Domu Matki Bożej Serdecznej” dla bezdomnych i potrzebujących osób, które chwilowo napotkały kryzys bezdomności lub są chore czy niepełnosprawne. Placówka powstała dzięki siostrze Małgorzaty Chmielewskiej prowadzącą Wspólnotę Chleb Życia i prywatnym inwestorom. Dzięki wspólnym siłom powstał ośrodek, którego celem jest dawanie schronienia, pomaganie w ustaleniu diagnozy i naprowadzeniu, do której placówki medycznej następnie mają udać się osoby chore, zapewnieniu opieki lekarskiej, terapii oraz pomocy w zdobyciu lokalu socjalnego. 

Kaplica stanowi serce budynku, a jej konstrukcja została wykonana w całości z wielkoformatowych, prefabrykowanych płyt drewnianych, które idealnie tworzą przytulny klimat dla pensjonariuszy i wkomponowuje się harmonijnie w otoczenie. Wpasowana kaplica w otwartą przestrzeń daje poczucie bezpieczeństwa i przestronności. Połączenie kaplicy ze świetlicą oraz salą jadalną tworzą przestrzeń, która służy do spotkań, modlitw oraz spędzania czasu. Otoczona została antresolą, a także oświetlona świetlikami znajdującymi się w dachu.

          

Projekt: xystudio


Konstrukcja: MODUS-HOUSE


Rok budowy: 2022


Powierzchnia użytkowa: 87 m²

    kapliczka z drewna klejonego krzyżowo drewniana kaplica z drewna CLT bryła drewnianej kapliczki przypominającej dom z wielkoformatowych płyt clt solidna konstrukcja drewniana kaplicy detal dachu drewnianego z wielkoformatowych płyt drewna klejonego krzyżowo drewniana przestrzenna kaplica z płyt drewnianych CLT prefabrykowana kapliczka drewniana kapliczka o konstrukcji drewnianej zrealizowana w technologii CLT